Op de ochtend van 26 november vindt voor deelnemers van NBIP de jaarlijkse deelnemersvergadering plaats van 10:45 tot 12:00 uur.
Dit deel van NBIP NEXT is alleen toegankelijk voor NBIP deelnemers. Als jouw organisatie NBIP deelnemer is, dan kun je je aanmelden voor de deelnemersvergadering door het selectievakje in het formulier aan te vinken.
Op woensdag 25 en donderdag 26 november organiseert NBIP voor de vijfde keer NBIP NEXT. Net als vorig jaar vindt het event plaats op Kasteel De Hooge Vuursche nabij Baarn en Hilversum.
Tijdens de eerste dag van NBIP NEXT op woendag 25 november staat het thema Digitale weerbaarheid centraal en wordt in samenwerking met de Anti-DDoS-Coalitie een DDoS mitigation track georganiseerd. Naast deze vertrouwde onderwerpen staan we ook stil bij het 25-jarig jubileum van NBIP met onder meer een diner waarmee we dit heugelijke feit graag met de community willen delen.
Op donderdag 26 november staat, in samenwerking met stichting DINL, ‘De weg naar digitale autonomie’ op de agenda. We staan stil bij zowel de knelpunten als wat er al goed gaat, met als centrale vraag: Waar staan we in Nederland en Europa in 2026 op weg naar digitale autonomie?
Dit thema heeft ieders aandacht en er is al veel over gezegd. Daarom kiezen we tijdens deze dag voor zowel het technische als beleidsmatige en geopolitieke perspectief: wat gebeurt er nu concreet bij de aanbieders van digitale diensten, op de burelen van nationale en Europese beleidsmakers en hoe houdt dit verband met de snel verschuivende geopolitieke panelen?
Bakens in een bewegend landschap
Het Europese landschap van wet- en regelgeving verandert in hoog tempo. NIS2 en de Cbw, de Cyber Resilience Act, DORA en e-Evidence volgen elkaar snel op en raken aanbieders van digitale infrastructuurdiensten direct. Tegelijkertijd is het dreigingslandschap complex: aanvallen worden geavanceerder en grootschaliger, zijn steeds vaker verweven met geopolitieke spanningen en door AI ontstaan mogelijkheden die voorheen ondenkbaar waren.
Het is, kortom, een steeds grotere opgave om tegelijk compliant en weerbaar te zijn. Aan de regels voldoen is niet hetzelfde als weerbaarheid.
Tijdens de eerste dag van NBIP NEXT plaatsen we daarom samen met de Anti-DDoS-coalitie een aantal bakens in dit landschap waarop je kunt koersen. Wat komt er op ons af, waar liggen de kansen en wat vraagt het van ons om samen een stap vooruit te zetten?
Octavia de Weerdt directeur NBIP en Michiel Steltman dagvoorzitter
Inge Bryan onafhankelijk adviseur (cyber)veiligheid, weerbaarheid en digitale soevereiniteit, voormalig CEO Fox-IT
Inge zal tijdens haar keynote ingaan op de relatie tussen geopolitieke ontwikkelingen, cybercrime en cyberweerbaarheid. Het cyberdomein is steeds belangrijker in hybride conflictvoering: IT, cybersecurity en AI zijn wapens geworden in een wereld van geopolitieke competitie. Overheden, bedrijven en burgers zijn steeds kwetsbaarder, getuige een reeks van incidenten die recent de media haalden. Achter de schermen gebeurt nog veel meer. Inge schetst een beeld van de stand van zaken én hoe de internetsector om weerbaar kan blijven in dit complexe speelveld.
Inge Bryan was tot 2023 CEO van Fox-IT, de digitale beveiliger van vele publieke en private organisaties. Ze heeft daarvoor twee decennia in inlichtingen en opsporing gewerkt waarbij de digitale component steeds groter werd. Onder haar leiding is o.a. de bestrijding van cybercrime geïntensiveerd en zijn omvangrijke data-analysefaciliteiten en werkwijzen opgebouwd. Zij heeft alle kanten van cybercriminaliteit en spionage gezien en een schat aan ervaring in het bouwen van veiligheid en weerbaarheid in organisaties.
Zij is nu onafhankelijk adviseur in (cyber)veiligheid, weerbaarheid en digitale soevereiniteit. Zij deelt regelmatig haar visie op veiligheid in landelijke media. Op dit moment bouwt zij een weerbaarheidsstrategie voor de Rabobank en haar klanten.
Met o.a. Marjolein Geus Bird & Bird, Jacqueline van de Werken Dutch Cloud Community en Octavia de Weerdt NBIP
Moderator: Marc van der Ham LLM Tilburg University
Timo Hilbrink Freedom Internet
Onlangs is door sancties van het Amerikaanse ministerie van Financiën een .org-domein uit het DNS verwijderd. In theorie zou hetzelfde kunnen gebeuren met elk .net- of .com-domein. Zijn we hierop voorbereid? Wat kunnen we doen om de schade te beperken?
Lynn van Dooren en Raymon Niemans Logius NOC
In this session, Logius, a Dutch government agency that facilitates the Dutch digital government, will share its experiences with DDoS protection. From the increasing complexity of attacks (AI-driven, multi-vector and carpet-bombing attacks) to building resilience through processes, technology and collaboration. A session for anyone involved in ensuring the availability of (critical) digital infrastructure.
Part of this presentation will be in Dutch (translation available).
Max van der Horst TU Delft
In deze sessie neemt Max van der Horst, cybersecurity onderzoeker bij TU Delft, ons mee in de wereld van bulletproof hosting: het moedwillig faciliteren van onrechtmatigheid op het internet. Hij neemt Media Land, een gesanctioneerde bulletproofhostingprovider, onder de loep aan de hand van uitgelekte backend-gegevens, infrastructuuranalyse en openbare bronnen. Max staat ook stil bij de kansen en uitdagingen die gepaard gaan met het aanpakken van hostinginfrastructuur waarop misbruik wordt gefaciliteerd.
Johan Lamprecht Security Engineer, NBIP NaWas
In this session, NBIP NaWas security engineer Johan Lamprecht will dive into the known and lesser known options security and networking teams have to successfully mitigate DNS amplification attacks. He will also share a present from NBIP to the community which may make life a little easier when it comes to mitigating these types of attacks.
Mieke van Ulden Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC)
Wat moet je weten als Cbw-organisatie én als toeleverancier van zo’n organisatie? Op 15 augustus 2026 trad de Cyberbeveiligingswet in werking, de Nederlandse implementatie van de NIS2-richtlijn. Zowel Cbw-organisaties als hun toeleveranciers hebben een plicht om de beveiliging in de toeleveringsketen volgens de Cbw-voorschriften te regelen. Tijdens deze presentatie gaat Mieke van Ulden dieper op dit onderwerp in.
Malin M.
This presentation focuses on the various types of threat actors within the Russian cyber landscape and their varying degrees of affiliation with the state. The proxy model is illustrated through a case study of a well-known threat actor in the DDoS domain, examining how DDoS attacks are planned and carried out, why and when the attacks take place, the roles involved in the campaigns, and the role played by the underlying hosting infrastructure.
Chief Cybersecurity Officer, ENISA
Hans has been Chief Cybersecurity and Operations Officer (COO) at the European Union Agency for Cybersecurity (ENISA) since April 2024. Prior to that, Hans served as director of the Dutch National Cyber Security Centre (NCSC) for almost ten years.
Open voor alle deelnemers, registratie verplicht.
Aanmelden voor het dinerWat gebeurt er als de digitale diensten waar organisaties op draaien, van het ene op het andere moment niet meer beschikbaar zijn? Sancties, geopolitieke spanningen en toenemende afhankelijkheid van een handjevol niet-Europese leveranciers maken deze vraag urgenter dan ooit.
Tijdens deze middag over digitale autonomie en weerbaarheid duiken we dieper in de maatschappelijke en economische gevolgen van digitale afhankelijkheden. We bespreken de concrete consequenties van sancties. En, minstens zo belangrijk: we maken kennis met de Europese alternatieven die nu al klaarstaan om het werk over te nemen.
Marijn van Vliet directeur DINL en Octavia de Weerdt directeur NBIP
schrijver en politiek analist
We zijn gewend aan een wereld waarin technologie ons leek te verbinden. De moderne globalisering draait grotendeels om connectiviteit en het uitwisselen van informatie. Nu verandert technologie van verbinder in verdeler. AI-wapenwedlopen, digitale autonomie, strategische afhankelijkheden en de invloed van Big Tech zijn inmiddels dagelijkse gespreksonderwerpen. Welke rol spelen natiestaten en democratie in deze veranderende wereldorde? En hoe kan Europa zich positioneren tussen China, de VS en de rest van de wereld?
Paul Verhagen is schrijver en politiek analist, gespecialiseerd in de strijd om technologische macht tussen de Verenigde Staten, China en Europa. Als Nederlands-Amerikaan met Chinese wortels woonde en werkte hij in Shanghai, Beijing en Hongkong. Hij studeerde theoretische natuurkunde en kunstmatige intelligentie en werkte als data scientist. Hij is zowel thuis in de wereld van wiskundig onderzoek naar algoritmische polarisatie als in de Haagse wandelgangen van geopolitiek en veiligheid. In zijn werk besteedt hij bijzondere aandacht aan de gevolgen van technologische verandering voor de democratie, maatschappelijke verhoudingen en de verdeling van politieke macht.
Zijn boek The Techtonic Shift: Power, Tech, and the End of Nations biedt een nieuw perspectief op de snel veranderende wereldorde.
Met o.a.:
Met:

Je ontvangt binnenkort meer informatie over het programma en de sprekers van NBIP NEXT 2026.
Wil je meer informatie over NBIP en onze diensten? Volg NBIP op LinkedIn of meld je aan voor de maandelijkse nieuwsbrief.
Donderdag 27 november – 13:50 – 14:30 uur
Haven is een open oplossing voor platform- en leveranciersonafhankelijke Cloud diensten. Haven is een bouwsteen van het pGDI en de NDS. Haven biedt agnostische inrichting van Cloud technologie en biedt organisaties een uitvoerbaar exit plan.
Verwacht een bevlogen verhaal over de praktijk van ecosysteem gestuurd samenwerken waarbij we de kracht van digitalisering inzetten voor het maatschappelijk belang.
Highlights
Over Jacco Brouwer
Jacco Brouwer is werkzaam voor de Vereniging Nederlandse Gemeenten als beleidscoördinator Cloud en behartigt de gemeentelijke belangen in het NDS uitvoeringsprogramma op Cloud. Vanuit het Kenniscentrum Innovatie bij VNG is Jacco de initiatiefnemer van de publieke Incubator GROEI waarmee VNG gemeentelijke samenwerking en innovaties vanuit een startup filosofie begeleiden bij de opschaling naar breed en collectief gebruik onder gemeenten en collega overheden.
Jacqueline van de Werken is bijna 10 jaar actief als global general counsel bij Leaseweb, na een loopbaan in de advocatuur en actief te zijn geweest in legal & regulatory affairs bij buitenlandse telecom/ datacom aanbieders.
Sinds enige tijd is Jacqueline ook board member & secretaris van brancheorganisatie Dutch Cloud Community. Als president/chair bij Cloud Infrastructure Service Providers Europe richt ze zich ook op het behartigen van regulatory belangen van de IAAS cloud sector.
Van vrijwillig naar verplicht: de nieuwe werkelijkheid van regelgeving voor providers
Interactieve sessie
Ir. Bas Dunnebier EngD
Bas Dunnebier is Chief Science and Technology Officer (CSTO) bij de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). De CSTO speelt in op de kansen en uitdagingen die technologische en wetenschappelijke innovatie met zich meebrengen, onder meer voor de offensieve en defensieve taken van de dienst.
Eerder vervulde Dunnebier verschillende andere functies binnen de AIVD, waaronder die van hoofd Unit Weerbaarheid. Hij heeft daardoor een brede expertise ontwikkeld op het gebied van (cyber)weerbaarheid, inlichtingen, en technologieën zoals AI, quantum en cryptologie. Hij studeerde Toegepaste Wiskunde aan de Universiteit Twente, en Informatie- en Communicatietechnologie aan de Technische Universiteit Eindhoven. Voordat Dunnebier bij de AIVD kwam werken, werkte hij onder meer bij Thales, TNO en Technolution.
Het huidige dreigingsbeeld volgens de AIVD: wat nu te doen?
Tijdens zijn presentatie geeft Dr. Alberto P. Martí een update over het Europese project IPCEI Cloud Infrastructuur en Services (CIS).
René deelt tijdens NBIP NEXT meer over de implementatie van de eEvidence wetgeving die per 18 augustus 2026 van kracht wordt voor internet service providers.
Johan geeft tijdens NBIP NEXT als onderdeel van het DDoS Mitigatietrack een presentatie over hoe je het beste een WAF kan inzetten om layer 7 aanvallen te mitigeren.
Dr. Cristina Caffarra is een van de drijvende krachten achter EuroStack. Deze beweging, die het oor heeft van politici en beleidsmakers in Europa, maakt zich zich hard voor meer investeringen in Europese technologie vanuit de gedachte dat dit de enige weg is naar digitale autonomie. Caffarra is mededingingsexpert en kent de wereld van de grote techbedrijven van binnenuit. Ze leverde belangrijke bijdragen aan concurrentieonderzoeken naar fusies en anti-trustzaken voor de Europese Commissie.
Caffarra neemt geen blad voor de mond en zegt waar het op staat: we moeten aan de slag met elkaar om de Europese digitale autonomie zo snel mogelijk handen en voeten te geven. Op NBIP NEXT deelt ze haar visie tijdens een inspirerende keynote waarna er mogelijkheid is om in discussie te gaan.